
hohó, ismét filmeztünk a héten.
most 2 olyan filmet néztem meg ami engem a legkevésbé sem érdekelt, viszont annál jobban örültem, h végülis megtekintettem őket, ugyanis mindkettő nagyon pozitív csalódás volt.
az első ilyen a 28 Weeks Later c. film, ami ugye, a 28 Days Later folytatása.
az első részt 3-4 éve láttam, ráadásul az utolsó 10 perc kimaradt, már nem tudom miért. elnézegettem, tetszett is, de különösebb nyomokat nem hagyott bennem.aztán Márton addig fűzött, h "jaj, nézzük már meg", amíg"jóvan mind1", durcásan rá nem bólintottam.
végülis nem bántam meg. a szereplőgárda ugye teljesen más, és ugye ott folytatódik, ahol az előző abbamaradt.azaz 28 héttel később. Londonban kezd lecsengeni a járvány, és újra be lehet népesíteni. aztán persze világossá válik, h mégsem olyan egyszerű a dolog. mondanom sem kell ugye, h a járvány ismét felüti a fejét, de, h hogyan, azt persze nem írom le :D.
a film amúgy teljesen rendben van. a hangulat nagyon el lett találva, csak úgy mint az elsőnél, a képi világ nagyon meggyőző. sokszor azt érezheti az ember, h ő is épp egy zombi elől menekül vagy éppenséggel ő maga egy zombi. a színészek meg olyan átlagosak. habár Robert Carlyle elég nagy meglepetés volt. a film zenéje is nagyon remek amúgy, meg kéne szerezni.

csak a vége. az az utolsó 30 másodperc nem kellett volna, mert így ugye ott van a lehetőség egy újabb folytatásra.persze lehet, h vkinek pont így tetszett. nekem személy szerint az is nagyon tetszett, h az amerikai katonák megítélése a néző szemszögéből egyik végletből a másikba fordulhat át a film során. ja és a zombik. végre ugye nem olyan film, amiben a zombik inkább viccesek, mint félelmtesek. ezektől a zombiktól lehet félni, gyorsak, durvák (persze) és elég nehéz menekülni előlük. szóval akinek bejött az első, nézze meg ezt is, mert szerintem jó lett.
7,5 /10

aztán a másik film, ami nagyon kellemes csalódás volt, az a Sunshine. a filmet Danny Boyle rendzete, akihez pl a fent említett 28 Days Later is kapcsolódik ( a 28 Weeks Later-nek pedig a producere volt ő) és ugyebár a Trainspotting.amit remélhetőleg mindenki látott.
be kell vallanom, h a sci-fi műfaj nem áll annyira közel hozzám és unalmasnak tartom a rengeteg olyan (űrben is játszodó) filmet amelyben a Földet kell megmenteni vmilyen úton. ilyenek pl A Mag és az Armageddon. mindkettő egy számomra értékelhetetlen kliséhalmaz volt nagy jelenetekkel, pozitív hősök elbukásával a szent cél érdekében.

attól féltem, h a Sunshine is ilyen lesz, hisz ebben a filmben 8 ember vállalkozik arra, h elszállítja a "hasznos terhet", azaz egy bombát a kihunyófélben lévő Napba. aztán képbe kerül az Icarus 1, azaz a hajó, aminek 7 éve ugyanez lett volna a feladata csak a vállalkozás valamilyen oknál fogva meghiúsult. tehát klisésnek tűnt a Sunshine is a story alapján.de szerencsére nem azt kaptam amit vártam. és ennek nagyon örültem. a film majdnem végig nyomasztó, feszült hangulatban megy a végkifejlettig.ezt a feszültséget a film zenéje is csak fokozza. én bizonyos jeleneteknél szó szerint féltem. nagyon izgalmas megoldások vannak benne, amit nem írok le, mert azzal lelőném a film egyik "poénját".

de pl sokkal érdekesebb az, h a legénység nem tud a Földdel kapcsolatba lépni (és nem, nem vmi drámai meghibásodás miatt) mint az, amikor Bruce Willis hősiesen tartással közli a földi irányítótoronyban zokogó lányával, h meg kell halnia.
a Sunshine nem az ilyen klisékre kihegyezett film. okosan felépített, látványos és izgalmas.
arról, h a képek ebben is lenyűgözőek fölösleges áradoznom. az egyik főszereplő Cillian Murphy aki egészen meglepő módon dolgozott már együtt Danny Boyle-al, mégpedig a 28 Days Laterban :D a többi színész számomra viszont elég ismeretlen volt, de nem volt velük semmi bajom.
szóval csak ajánlani tudom a Sunshine-t.
9 /10